Що відбувається зараз?

 

Будинок є введеним в експлуатацію. Це означає, що будинок придатний для проживання, всі необхідні роботи виконано і системи працюють правильно. Однак забудовник свої зобов’язання перед інвесторами повністю ще не виконав, так як згідно договору про участь у ФФБ, кожен інвестор передавав кошти забудовнику з метою отримання об’єкта інвестування у власність. Для того, щоб об’єкт інвестування став власністю – спочатку будинок має отримати адресу.

Не зважаючи на те, що без юридичної адреси будинок не може бути переданий на баланс обслуговуючій організації (управителю), нашому будинку призначили управителя – ТОВ «Форвард Київ-Сервіс». Одним з засновників ТОВ “Форвард Київ-Сервіс” (ЖЕК) згідно реєстру ЄДР є “УкрБуд девелопмент”. Звідси випливає, що забудовник фактично, але поки що не юридично, “здав на баланс” будинок своєму ЖЕКу.

Забудовник йде на зустріч інвесторам, що хочуть швидше розпочати ремонти, відкривши їм доступ до своїх майбутніх помешкань ще до отримання права власності. Забудовник пропонує підписати попередній договір з вищевказаним ЖЕКом та акт прийому-передачі майнових прав як на квартиру так і на будинок – після чого інвестор отримує ключі від квартири. Вартість комунальних послуг за попереднім договором становить 4.25 грн за м2. Вартість електропостачання встановлюється за промисловим тарифом, що становить 2 грн. за кВт. Слід зазначити, що на даному етапі договір з ЖЕК не є легітимним, так як такий договір підписується з інвестором, який вже оформив право власності на квартиру, тобто з власником квартири.

ЖЕК не звертає уваги інвесторів на те, що вони можуть не підписувати даний договір. Навіть навпаки ЖЕК наполягає на підписанні договору.

Як зазначалося вище, будинку ще не присвоєна адреса. Технічно присвоєння поштової адреси займає близько 2-3 тижнів. Для цього забудовник перш за все має виконати інвестиційні зобов’язання перед містом. Якщо зобов’язання не були виконані повністю або частково, районна адміністрація має право відмовити у присвоєнні поштової адреси. Заручниками в цій ситуації виявляються інвестори, які не можуть стати повноправними власниками своїх квартир. Представники ФФБ та працівники відділу супроводу Укрбуд зазначають, що до Нового року не слід сподіватися на присвоєння будинку адреси.