Внески ОСББ

Вочевидь, запуском процесу збору внесків на рахунок ОСББ пояснюється спроби ЖЕКу зашкодити як судовим процесам так і акумуляції коштів для старту обслуговування, через організацію (фактично ЖЕКом) позачергових Загальних зборів ОСББ, одним з організаторів яких є працівник Укрбуду Микола Слободяник, який також є сином нинішнього управдома та працівника ЖЕКу Марії Олександрівни Слободяник.

Правління притримується позиції суттєвих майнових ризиків та втрат для власників через перебування ЖЕКу "ще рік, два, чи трохи почекати". Це і спроби незаконної здачі в аренду спільного майна (лише ті про які відомо), і дорогі компанії, незрозумілі та незаконні платежі, занепад інфраструктури.

Правління притримується позиції найскорішої передачі та акумуляції добровільних внесків на обслуговування, у тому числі для завчасної підготовки до проведення опалювального періоду.

Правління повідомляє, що наразі, до старту фактично наданих послуг борги за внесками не нараховуються, про що всіх було повідомлено листом у поштових скриньках, та проводяться перерахунки.

Правління повідомляє, що статутом закріплено неможливість отримання кредитів ОСББ без проведення загальних зборів, про що відомо усім хто був присутній на перших зборах та уважно читав статут, уся інша інформація є недостовірною.

Навіщо ОСББ внески?

Для гарантування надання послуг та розрахунку з компаніями за умов плутанини з платіжками ЖЕКу, коли у перший місяць фактичних послуг буде важко досягти дисципліни сплати всіх мешканців, ОСББ формує власний резервний фонд у більшій частині з благодійних внесків, який буде у майбутньому компенсовано стягненням відповідних боргів за фактичні надані послуги, на що потрібен час, за який будинок не повинен залишитись без обслуговування.

Правління вважає що відповідальність за цю ситуацію несе ЖЕК, який завчасно не повідомив власників про припинення прийняття платежів та не передав будинок згідно рішення загальних зборів. А також за судові витрати коштів власників, які потрібно сплатити наразі, незважаючи на майбутні їх компенсації.

У цій ситуації заборона внесків створює ризики наданню послуг, що суперечить ідеї та статуту ОСББ. Відповідні внески у квітні та травні добровільні, при внесках до ОСББ сплачувати за платіжками ЖЕКу не потрібно.

За письмовою заявою власника добровільні внески можуть бути повернені.

За усіма внесками та їх використанням можна слідкувати через осбб-онлайн.