Результати зустрічі з представниками ЖЕК

27.11.2015 відбулась зустріч групи інвесторів з представниками ЖЕКа.

Проблеми безпеки будинку

ЖЕК обіцяє, що на головний вхід і на вхід біля пожежного ліфту будуть встановлені електронні замки і загалом двері будуть зачинені, а потрапити в будинок за відсутності консьєржа можна лише за наявності електронного ключа. З 1 грудня консьєржі працюватимуть у режимі 24 години на добу. На даному етапі консьєрж практично постійно знаходиться біля пожежного ліфту, однак незабаром буде сидіти біля центрального входу. Після «переїзду» консьєржа, вхід біля пожежного ліфта залишиться неконтрольованим, тож прохання до всіх інвесторів стежити, щоб двері зачинялися.

Викрадене пожежне обладнання буде відшкодовано забудовником.

Додаткова пропускна система

Ідея пропускної системи ЖЕКу не дуже сподобалася, так як потребуватиме від них хоча й мінімальних, але додаткових зусиль. Однак загалом ЖЕК не був проти. Якщо буде сенс таку систему додатково ввести, за умови що вхід до будинку закритий на електронні замки, це можливо організувати.

Домофон

Біля центрального входу буде встановлений відеодомофон. Було сказано, що до центрального домофону можна буде підєднати власний квартирний відео/аудіо домофон. Розводка від центрального домофону буде зроблена по поверхам, а вже до кожної окремої квартири потрібно буде тягнути її за власний кошт, якщо у власника виникне таке бажання.

Замки для лічильників

На шафах з лічильниками тепла та води ані забудовник, ані ЖЕК замки не оплачуватиме. Однак більшість інвесторів знає, що на багатьох поверхах інвестори самостійно встановлюють такі замки, розподіляючи затрати на максимальну кількість бажаючих на поверсі. Замки на шафи для лічильників води так само встановлюватимуться самостійно.

Ключі від ліфта

Щодо дублікатів ключів від пожежного ліфта та поверху. Прошу вибачення, це питання не поставили ЖЕКу. Можливо хтось вже ставив це питання ЖЕКу і має відповідь. Прохання поділитися на форумі, ми додамо сюди цю інформацію. Однак за логікою ключ від пожежного ліфта повинен бути лише в однієї людини – консьєржа, якщо ж кожен інвестор зробить собі окремий ключ, то виникне величезна проблема, так як не буде однієї людини, яка знатиме де знаходиться ліфт.

Ремонтні бригади

Щодо можливості впливати на склад бригад в окремих квартирах. Цим питанням ЖЕК не дуже переймається, вказуючи на те, що це проблеми самих інвесторів. Однак на даному етапі, не маючи права власності і по суті права знаходитися в будинку, інвестори не мають можливості, наприклад, написати заяву в міліцію. Сумна ситуація. Однак якщо скарги на певні бригади все ж будуть, є сенс ще раз обговорити цю ситуацію з ЖЕКом, щоб вони не лише знизували плечами, а й впливали на власників.

Втручання в несучі конструкції

Ми попросили МА про те, щоб вона кожного інвестора в усній формі попереджала щодо неприпустимості втручання у несучі конструкції будинку, хоча ми почули формальну на це згоду, однак на наших очах інвестор підписував договір і жодного слова про несучі конструкції сказано не було. Формально ЖЕК повісив повідомлення про відповідальність за втручання у несучі конструкції, однак його ефективність сумнівна. Є пропозиція написати коротку довідку по даному питанню, яку можна буде покласти біля дверей кожної квартири та офісу.

Лічильники холодної та гарячої води

Коли було поставлене питання про те, чому люди самостійно оплачують встановлення лічильників, то представники ЖЕКу проявили максимальний подив і сказали – так ми ж не проти ставити, але до нас з таким проханням ніхто не звертався. Шановні інвестори – встановлення лічильників гарячої та холодної води ЖЕК проводить самостійно і за власний кошт. Коли у власників буде право власності – ЖЕК опломбує їх.

Проживання в будинку

ЖЕК не бачить для цього перешкод і якщо у вас є таке бажання – ви можете вже починати жити в будинку. Щодо функціонування ліфтів, то поки що ЖЕК не обіцяє включити хоча б ще один додатковий ліфт. За словами ЖЕК, включення хоча б ще одного ліфта варто очікувати не раніше ніж за рік. Однак якщо в будинку почне жити хоча б 10-20 інвесторів, я думаю що варто буде ще раз обговорити це питання з ЖЕКом.

Тарифи

Обговорення цієї теми зайняло півтори години з нашої 2,5 годинної зустрічі з ЖЕКом. В плані фінансової доцільності та економії найефективнішим членом нашої переговорної групи виявився Максим, завдяки якому буде переглянута загальна опалювана площа МЗК (МОП). ЖЕК помилився з опаленням МЗК приблизно на 20-40 грн в місяць для кожної квартири. При цьому заявивши, що це так страшно, це ж лише якісь 20 грн. Однак ЖЕК пообіцяв докласти зусиль для того, щоб переміряти реальну опалювану площу МЗК і вже згідно з результатом розрахувати вартість для кожної квартири.

Загальні інформація
  • Загальний метраж квартир – 13263 кв.м., нежитлових приміщень – 1212 кв.м., а прибудинкової території – 549 кв.м. Окрім того – 25 парко місць.
  • У будинку є власний теплопункт, вхід з паркінгу.

Договір

Чи можна сплачувати комунальні послуги без підписання договору? Відповідь негативна. Однак це чомусь не заважає ЖЕКу брати гроші на оплату роботи консьєржів. На момент зустрічі на оплату роботи консьєржів здали гроші 60 інвесторів.

За що на даному етапі сплачуватимуть інвестори?
  • За прибирання прибудинкової території – 0,11 коп.
  • Енергопостачання ліфтів – 0,09 коп.
  • Освітлення місць загального користування, сходових клітин та підкачка води – 0,38 коп.
  • Технічне обслуговування ліфтів – 0,41 коп.
  • Загальний тариф включно з управлінням будинку 1,25 та прибутком ЖЕК становитиме 2,98 грн. Якщо враховувати, що будинок новий і загалом ще незаселений, тариф зависокий, однак на зменшення будь-яких окремих пунктів ЖЕК дивиться агресивно-негативно.

ЖЕК оплачує працю прибиральника – 1000 грн на місяць, слюсара/сантехніка/електрика – 6000 грн на місяць, МА – 6000 грн на місяць, бухгалтер – 2000 грн. на місяць, інженер – 1000 грн. на місяць. Директор ЖЕК – «какое-то вознаграждение» - цитата. Загалом ЖЕК погодився, що окремі тарифи завищені, наприклад технічне обслуговування ліфтів, так як на даний момент працює лише 1 з 4. Аргументація ЖЕКу наступна – поки що не всі платять і тому вони не можуть зменшити тарифи на окремі послуги. Однак ЖЕК пообіцяв, що ми зможемо повернутися до цієї розмови за певний час.

Електроенергія після заселення

Після заселення інвестор зможе платити за нормальним тарифом, а різницю покриватиме Забудовник. Загалом ситуація така, що на разі всі договори з Київенерго та Київводоканалом заключні забудовником. Поки що ЖЕК «компенсуватиме» забудовнику витрати на електроенергію та воду, як мінімум частину таких витрат. Значення слова «компенсуватиме» навряд потребує роз’яснень.

Звітність

Це питання належним чином не було розглянуте, так як зустріч затягнулася і напри кінець до нього просто не дійшли. На даний момент ЖЕК пообіцяв надавати звітність по опаленню, тобто надавати дані щодо того, яка кількість гкал була фактично спожита будинком.

Комунальні для нежитлових приміщень

ЖЕК зазначив, що в майбутньому всі нежитлові приміщення сплачуватимуть комунальні послуги. Однак ситуація з тим же магазином поки що незрозуміла. Там нібито ще ведуться якісь роботи забудовником, але ЖЕК заявив, що магазин в окремому порядку домовився з Укрбудом про подачу електрики і окремо сплачує Укрбуду. Однак виникає питання за що магазину площею понад 500 кв.м. такі переваги у порівняння з іншими інвесторами? Тобто магазин має право не підписувати договір з ЖЕК і при цьому отримувати електроенергію, а окремий інвестор ні. І якщо магазин вже маж домовленість про оплату електроенергії Укрбуду, то все ж певні роботи вони там ведуть – чому ж тоді магазин не підписав договір з ЖЕКом і відповідно не сплачує комунальні послуги? Поки що ці питання без відповідей.

Особливі площі

Під час зустрічі ЖЕКу були поставлені питання щодо наявності у будинку «службових квартир», на що ми отримали негативну відповідь. Однак в будинку є площі, які можна використовувати для оренди або для інших цілей. Наприклад підвал. Представники ЖЕКу не змогли назвати точну площу підвалу, приблизно від 150 до 200 м.кв. Коли Це питання було поставлене, то представники ЖЕКу заявили, що там можна буде за кошт власників організувати наприклад спортзал для користування мешканців будинку. Необхідно проконтролювати використання цих площ, щоб вони, наприклад, не були здані в аренду невідомо кому без відома мешканців.