Відповідно, коли Київенерго зменшує температуру згідно наведеному вище графіку, цей теплообмінник не дасть стільки ж у будинок, бо кількість води зі сторони будинку майже у чотири рази більше. Навіть якщо відключити усю регулюючу арматуру, що зараз і зроблено.
Насправді все трохи гірше, бо вже зараз при середній температурі на вулиці 2С, Київенерго має давати 72,2 градусів у місто, а продовжує 65. З точки зору Київенерго нам усім ще тепло.
У старих будинках дійсно батареї гарячіші, до них у батареї іде зразу вода КЕ, для них тиску достатньо, ще раз – у нас таке неможливо, у нас висотний будинок. До того ж їх платіжки можуть і не сильно відрізнятись через 100% заселення і меншу потребу в теплі.
Забудовник хоч технічно нічого не порушив, але не заклав запас відповідно до реалій життя Київенерго. Система регулювання від датчиків дозволяє лише зробити нам холодніше, ніж зараз і повністю відключена. Але у майбутньому вона стане нам у нагоді.
Додатково тиск у контурі КЕ регулюється обмежувальною шайбою, що можна бачити на схемі.
Також виявлено вищі за проектні втрати тиску на теплообмінниках у будинковому контурі, згідно регламентних робіт теплообмінник має промиватись кожного літа. Нажаль у Правління ОСББ немає інформації, чи проводились ці роботи Форвардом, але вони будуть проведені наступного літа. Зняти теплообмінник посеред зими та залишити без опалення будинок неможливо.
Важливі уточнення
Хотів би застерегти від передчасних хвилювань, при морозах Київенерго дійсно дає вищу температуру, як це було минулої зими, коли у всіх батареї були гарячі.
Також хотів би застерегти від висловлювань "навіщо нам батареї по 40 С зараз, ми їх відключимо і не відчуємо різниці". На практиці будинок прогрівається впродовж 5 днів і так само холоне. І ці 40 С це не 0, що на вулиці.
Що можна зробити?
Щоб виправити ситуацію потрібен аудит Київенерго на невиконання технічних умов, та перерозрахунок обмежувальної шайби тиску у контурі Київенергота її заміна. Зараз ця шайба опломбована Київенерго. Це недорога у технічному плані робота, яку можна буде почати, коли власники отримають прямі договори.
Заміна шайби збільшить тиск у контурі Київенерго, витрату через теплообмінник з теплої сторони та збільшить прогрів будинкового контуру, тобто температуру Ваших батарей. Також планується хімічна промивка теплообмінника у неопалювальний період, це зменшить навантаження на наші насоси.
Робота теплолічильників
Теплолічильник рахує кількість тепла, а не температуру!
Спрощено - кількість рідини, яка пройшла через лічильник, помножена на різницю температур між подаючим та зворотним трубопроводом до споживача. Якщо зараз у нас зі сторони Київенерго проходить 2 т/год води, і ми їх збільшимо, збільшимо відбір тепла, то за це заплатимо відповідно більше. Звісно, батареї у місцях загального користування, які не регулюються і які не працюють у старих будинках, будуть віддавати теж більше тепла ніж нормовано, це збільшить наші платіжки, або збільшить капітальні витрати для закладення системи їх регулювання.
Квартирний теплолічильник рахує так само. Тобто він рахує кількість тепла, що було відібране від обєму води, що пройшла через ваші радіатори і труби.
З повагою, Рудий М.