Поширені запитання

В цьому розділі ми зібрали і продовжуємо збирати питання, які мешканці найчастіше задають. Якщо ви не зайшли відповіді на своє питання, до Правління ОСББ можна звернутись одним з перелічених на сторінці контактів способів.

 1. Що таке ОСББ?
 2. Чи отримують члени Правління, голова Правління зарплатню за свою роботу в якості членів Правління?
 3. Чим зараз займається Правління ОСББ?
 4. Що дає Правлінню ОСББ підстави виставляти рахунки за надання послуг?
 5. На що витрачатимуться кошти, сплачені на рахунок ОСББ?
 6. Чому варто оплачувати рахунки ОСББ?
 7. Чи накопичуватиметься борг перед ОСББ, якщо співвласник сплачує за надання комунальних послуг ЖЕКу?
 8. Що таке ОСББ-онлайн?
 9. Чи є законними рахунки ЖЕКу за комунальні послуги?
 10. Чи потрібно реєструвати розмір внесків ОСББ?
 11. Чи зможе ЖЕК змусити співвласників платити?
 12. Чи занепаде наш будинок, якщо співвласники не платитимуть ЖЕКу?
 13. Хто зараз відповідає за функціонування будинку?

Що таке ОСББ?

Це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Тобто ОСББ - це всі співвласники будинку. Якщо в будинку створено ОСББ, то управління будинком здійснюється через Загальні збори співвласників та їхні рішення (законодавчий орган). Правління ОСББ є виконавчим органом, його завдання – втілювати в життя рішення загальних зборів (виконавчий орган).

 

Чи отримують члени Правління, голова Правління зарплатню за свою роботу в якості членів Правління?

Згідно зі статутом ОСББ нашого будинку, члени Правління (включно з головою Правління) та члени Ревізійної комісії працюють на громадських засадах.

 

Чим зараз займається Правління ОСББ?

На даний момент проводиться робота для підписання договорів з обслуговуючими організаціями (ліфти, протипожежна система, вивезення сміття, обслуговування інженерних мереж) для того, щоб будинок обслуговувався, коли ЖЕК передасть його ОСББ. Коли це станеться – за день, місяць чи 3 роки – зараз залежить від ЖЕКу, як і те, які фінансові та репутаційні втрати понесе ця організація.

 

Що дає Правлінню ОСББ підстави виставляти рахунки за надання послуг?

ОСББ «Бакинська 37-Д» було зареєстровано 06 липня 2016 року згідно з рішенням установчих зборів, проведених 15 червня 2016 року.

22 грудня 2016 року було проведено загальні збори ОСББ, на яких, зокрема, були прийняті рішення щодо передачі будинку в управління з 01 квітня 2017 року ОСББ та щодо суми внесків на утримання будинку, яка становить 4,46 грн. на 1 м2. Рішення установчих зборів від 15 червня 2016 року та загальних зборів від 22 грудня 2016 року викладені у протоколах, з якими будь-хто зі співвласників може ознайомитися:

Протокол Установчих зборів Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Бакинська 37­Д», проведених 15 червня 2016 року

Протокол Загальних зборів Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Бакинська 37-Д» проведених 22 грудня 2016 року

Також на сайті можна ознайомитися зі статутом ОСББ нашого будинку.

 

На що витрачатимуться кошти, сплачені на рахунок ОСББ до фактичної передачі будинку?

Кошти, отримані як внески для утримання будинку, накопичуватимуться для майбутніх потреб будинку. Кошти, отримані як благодійні внески, використовуватимуться для суду щодо передачі будинку ОСББ. Усі необхідні досудові дії було нами виконано.

Також Правління ОСББ готове розглянути можливість передачі отриманих внесків (окрім благодійних) ЖЕКу, але ЛИШЕ у тому випадку, якщо ЖЕК оперативно і належним чином передасть будинок ОСББ, попередньо виправивши усі недоліки будинку.

За рухом коштів на/з рахунку ОСББ можна стежити через систему ОСББ-онлайн.

 

Чому варто оплачувати рахунки ОСББ?

Як було вказано в попередньому запитання, усі кошти, сплачені ОСББ будуть витрачені на потреби будинку, коли будинок буде фактично передано в управління ОСББ. Що таке потреби будинку? Це ефективніші та раціональніші ремонтні роботи спільного майна, це програми енерго- та тепло- ефективності, це кошти для оплати життєдіяльності ОСББ в перший місяць фактичного управління.

Не зважаючи на те, що Правління ОСББ підготувалося до утримування нашого будинку, ЖЕК незаконно цьому перешкоджає. Це, а також рішення загальних зборів ОСББ, дає Правлінню ОСББ можливість починаючи з квітня 2017 року виставляти рахунки для сплати внесків за утримання будинку. Хоча внаслідок захоплення будинку ЖЕКом ОСББ не змогло почати фактичне обслуговування у квітні, незаконність дій ЖЕКу звільняє співвласників від будь-яких зобов’язань перед ЖЕКом.

 

Чи накопичуватиметься борг перед ОСББ, якщо співвласник сплачує за надання комунальних послуг ЖЕКу?

Борг перед ОСББ накопичуватиметься виключно починаючи з дня початку фактичного утримання будинку ОСББ.

 

Що таке ОСББ-онлайн?

Це інтернет-сервіс для підтримки самоуправління мешканцями своїм будинком. Цей сервіс допомагає мешканцям контролювати рух коштів на рахунку ОСББ та сприяє прозорості діяльності ОСББ. Усі співвласники можуть отримати доступ до системи ОСББ-онлайн https://osbb-online.com  написавши листа на vikulina_00@ukr.net та вказавши ПІБ власника, № квартири та телефону для отримання коду авторизації для своєї квартири та зареєструвавшись на сайті.

 

Чи є законними рахунки ЖЕКу за комунальні послуги?

Згідно з відповіддю (перша та друга частини) на запит від Правління ОСББ до Департаменту економіки та інвестицій КМДА від 27.04.17 року, тариф на послуги з утримання нашого будинку для ЖЕКу в установленому порядку не затверджено. Незатверджений тариф є незаконним. Завдяки незаконності незатвердженого тарифу, а також завдяки незаконності схем передачі будинку через кілька ЖЕКів,  судові перспективи ЖЕКу щодо стягнення заборгованості є дуже сумнівними для ЖЕКу і дуже перспективними для неплатників. Це стосується не лише тих, хто готовий несплачені кошти внести на рахунок ОСББ, а й тих, хто просто з будь-яких причин відмовляється оплачувати комунальні послуги. Не маючи законних інструментів для стягнення боргу ЖЕК легалізував довільну сплату для всіх неплатників останні кілька років.

 

Чи потрібно реєструвати розмір внесків ОСББ?

Розмір внесків ОСББ не підлягає будь-якій реєстрації в будь-яких державних органах. Розмір внесків ОСББ повинен затверджуватися більшістю співвласників. З волевиявленням більшості співвласників щодо розміру внесків можна ознайомитися у протоколі загальних зборів, проведених 22 грудня 2016 року.

 

Чи зможе ЖЕК змусити співвласників платити?

Судові перспективи ЖЕКу можна розглянути на прикладі ЖК "Садовий", який так само обслуговується ЖЕКом і де так само було створено ОСББ. Усі суди були програні ЖЕКом на користь ОСББ Садового (як ті, що були ініційовані ЖЕКом, так і ті, що були ініційовані тамтешнім ОСББ). Жоден позов до суду щодо несплати будь-ким зі співвласників ЖК "Садовий" комунальних платежів - не подано.

 

Чи занепаде наш будинок, якщо співвласники не платитимуть ЖЕКу?

ОСББ готове прийняти на себе управління при належній передачі будинку, а також забезпечити функціонування усіх критичних потреб будинку навіть за нестачі коштів у перший місяць.

 

Хто зараз відповідає за функціонування будинку?

За все, що зараз відбувається в будинку, за його стан, за вивезення сміття, тощо, відповідає ЖЕК. Якщо ЖЕК з якихось причин не може впоратися з управлінням будинку, наприклад, не може вивезти сміття, то ОСББ готове прийняти на себе управління при належній передачі будинку.