Огляд будинку перед передачею

Для проведення передачі будинку (яка не відбулася з вини Форварда), правління ОСББ провело огляд будинку і було виявлено наступне:

Вентиляція

В системі примусової вентиляції три (з шести) двигуни не працюють. Намагання запустити один з несправних двигунів призводить до короткого замикання і знеструмлює всю систему. Зі слів представників Форварду все справне. Окрім того, по проекту передбачена вдвічі більша кількість двигунів, які повинні служити запасними на випадок виходу з ладу основних. Не виявлено ЖОДНОГО запасного двигуна. Також по проекту передбачені двигуни виробництва Іспанії, а по факту стоять двигуни виробництва Білорусь.

Протипожежна система

Один з двигунів протипожежної системи димовидалення стукає навіть під час вільного ходу. Протипожежна система запущена, але працює некоректно, постійно видає сигнали поломки і аварії. Щоб її налаштувати доведеться докласти багато зусиль, оскільки одна з причин некоректної роботи системи – обрізання датчиків у квартирах. Також виявлено, що в будинку є лише десять пожежних шлангів, а потрібно мінімум 54. Канали вентиляції неповністю або неякісно загерметизовані, Через що будинок втрачає тепло в зимовий період.

Ліфти

Вантажний ліфт зламаний. Представники Форварду причину поломки чи вартість ремонту не називають. Пожежний ліфт працює з перебоями – вчора в ньому застрягли люди. На виклик приїхали представники компанії Укрліфт, оскільки вчора вступив в силу договір (між Укрліфт та ОСББ), підписаний на початку літа.

Насосна система

Проблем багато:

  • Не працює гідроакумулятор в одній з насосних систем будинку, через що на верхніх поверхах відбувається перепади в подачі води. Без гідроакумулятора насоси працюють в режимі нон-стоп, через що вони зношуються та існує серйозна небезпека поломки насосів. Представники Форварду про це знають.
  • Згідно з проектом повинні стояти гідроакумулятори іноземного виробництва, по факту стоять дешевші українські.
  • В приміщенні насосної цвітуть стіни.
  • Заниження параметрів насосів по зрівнянню з проектом.

ІТП

Проблем багато:

  • В ІТП термометри не обслуговуються, або обслуговуються некоректно, оскільки деякі видають неправильні показники. Проектна документація відсутня взагалі, тому не було можливості перевірити, що повинно бути в будинку і що стоїть по факту.
  • У приміщенні охорони паркінгу за проектом повинен стояти водонагрівач та каналізаційна установка, які по факту відсутні. Цвітуть стіни.
  • Представники Форварду, які працюють в будинку, ключ до дверей на даху знайти не змогли (або замок зламаний), тому дах оглянути не вдалося.
  • В підвалі виявлено частково проіржавілі засувки системи трубопроводів під стелею.

У підсумку: будинок потрібно якомога швидше виводити з-під управління Форварду, який вочевидь, не може впоратися зі своїми обов’язками. Правління ОСББ докладає усіх зусиль, щоб пришвидшити передачу будинку.

Оплата рахунків від Форварду

Якщо будинок буде передано в тому стані, який було зафіксовано під час огляду, нам знадобляться кошти на усунення усіх недоліків, особливо нагальних. Тому знову прохання до тих співвласників, які підтримали Правління в питанні призупинення платежів Форварду – не кваптеся переводити кошти на їхній рахунок. Якщо у вас у зв’язку з цим виникають будь-які проблеми, звертайтеся до будь-кого з правління.